Ciekawe informacje:

Rozwój centrów ogrodniczych oferujących bardzo szeroki wachlarz różnych odmian i gatunków roślin sprawia, że hobbyści kupują do ogrodu już nie tylko popularne kilka lat temu świerki, jodły czy cisy. Obecnie zdecydowana większość właścicieli ogrodów wydaje swoje pieniądze na rośliny kwitnące. Krzewy oraz drzewa zarówno liściaste, jak i iglaste zajmują kolejno trzecie i czwarte miejsce w rankingach popularności. Po wielu latach wraca też moda na własną uprawę owoców, warzyw oraz ziół.

Najchętniej uprawiane rośliny w polskich ogrodach:
Rośliny kwitnące
90%
Trawa
86%
Krzewy
83%
Drzewa iglaste i liściaste
78%
Drzewa owocowe
72%
Warzywa
67%
Zioła
47%
Inne
2%
Źródło: YouGov SixthSense Gardening Survey Poland 2012
Przyjazne Ogrody | Działka prywatna w Ługwałdzie
7402
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-7402,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Działka prywatna w Ługwałdzie

Data

Październik, 2013

Kategoria

Realizacje

Opis projektu

Projekt i wykonanie wrzosowiska na skarpie, będącej częścią działki prywatnej. Posadzona została roślinność kwitnąca na przemian od wczesnej wiosny (wrzośce w odm.), do późnej jesieni (wrzosy odm.) Jako obramowanie kompozycji zostały pozostawione w stanie nienaruszonym żywotniki i tawuły. Kostrzewa siwa „Intense Blue” oraz karłowe odmiany sosny górskiej doskonale uzupełniają kompozycję wrzosów. Biała róża pnąca, zwisająca z murku w sezonie letnim nadaje uroku i tajemniczości.