Ciekawe informacje:

Rozwój centrów ogrodniczych oferujących bardzo szeroki wachlarz różnych odmian i gatunków roślin sprawia, że hobbyści kupują do ogrodu już nie tylko popularne kilka lat temu świerki, jodły czy cisy. Obecnie zdecydowana większość właścicieli ogrodów wydaje swoje pieniądze na rośliny kwitnące. Krzewy oraz drzewa zarówno liściaste, jak i iglaste zajmują kolejno trzecie i czwarte miejsce w rankingach popularności. Po wielu latach wraca też moda na własną uprawę owoców, warzyw oraz ziół.

Najchętniej uprawiane rośliny w polskich ogrodach:
Rośliny kwitnące
90%
Trawa
86%
Krzewy
83%
Drzewa iglaste i liściaste
78%
Drzewa owocowe
72%
Warzywa
67%
Zioła
47%
Inne
2%
Źródło: YouGov SixthSense Gardening Survey Poland 2012
Przyjazne Ogrody | Osiedle mieszkaniowe nr 1 w Ostródzie
7398
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-7398,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Osiedle mieszkaniowe nr 1 w Ostródzie

Data

Maj, 2012

Kategoria

Realizacje

Opis projektu

W obiekcie tym urządzono teren zieleni wg. uzyskanej koncepcji projektowej (przy korekcie uwzględniającej warunki terenu), w tym: profilowanie i kształtowanie rzeźby terenu, ułożenie trawy z rolki, wysadzenie roślinności drzewiastej, krzewiastej oraz bylin, obudowanie studzienek kamieniem polnym, wprowadzenie i ułożenie zabezpieczającej skarpy (geokraty).